čtvrtek 16. února 2012

Vlnky

Nová deka pro našeho nejmenšího je hotová.
Chtěla jsem vyvolávat jaro, tak ji vozíme v kočárku, aby mraky a slunce viděly dobře ty barvy, ale zatím to nějak nepochopily. Ale mě ty barvy dělají dobře.Na dece je nejhorší ukončování - každou nitku na boku do jehly, třikrát zapošít, ušmiknout a tak dál, pořád dokola...jestli někdo našel nějaký lepší způsob, sem s ním:-)


Takovou deku ráda udělám na zakázku! napište..... Jednou určitě  najdu energii oběhnout všechny úřady a obnovím svůj obchůdek na Fleru, moc ráda bych tam měla právě takové věci:-)

4 komentáře:

 1. Je nádherná, kolik by stála?

  OdpovědětVymazat
 2. Amélie, díky za milé komentáře, máte ode mě email:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Dobrý den Kateřino,
  deka je opravdu krásná, moc se povedla :) Líbí se mi i Vaše dřívější modrá. Psala jste, že háčkujete z Lady luxus, modrou z Merina....daly by se příze nějak porovnat? Zdá se Vám po zkušenostech některá vhodnější?
  Děkuji za případnou odpověď a přeju hodně času a trpělivosti na další krásné tvoření! :)
  Ta Ita

  OdpovědětVymazat
 4. Ta Ito, dík za ocenění:-) - vhodnější, hm, záleží na co - pro jaký účel. Merino od Vlnapu (50%merino,50%akryl) je příze luxusní (dle mého i cenou) a třeba pro malá miminka se vyplatí do ní investovat, je měkká, krásně klouže, nežmolkuje, hřeje, v létě chladí, prostě paráda. Někdo jinou přízi ani nesnese:-) ideální je na čepice...Lada Luxus (100%akryl) je podle mých skromných zkušeností a pátrání nejlepší variantou na větší deky - v poměru cena/výkon - také mají poměrně hezký výběr barev. Ale je už hutnější. No tak tka.....:-)

  OdpovědětVymazat