neděle 26. února 2012

Během

Od nového roku se snažím chodit běhat. Brzy mi předsevzetí zkazila angína, pak mrazy...dnes jsme po pár týdnech znovu vyběhla...a protože bylo světlo, odvážila jsme se do lesa ....bylo krásně! Držte mi palce, ať mi to vydrží:-)
Krásný týden!

pátek 24. února 2012

Dnes....

M se doma se mnou v poslední době hodně nudí a moje kamarádka mi poslala tento odkaz http://pinterest.com/kimpeach/ zrovna v momentě, kdy jsem si uvědomila, že metoda "líného" rodiče nefunguje a budu se muset po půlroce miminkování a unikovek v háčkování  zase více zapojit do hry a práce s ním - takže dnes jsme dělali housenku......a když přišel brácha ze školky, volně jsme pokračovali inspirací z Kohoutího vršku ........
Bylo to bezva odpoledne, kluci se zabavili tak, že jsem ještě dokončila čepičku pro H!


 Krásný víkend!

středa 22. února 2012

Timbuktu čepura

Čepici háčkuji poprvé a tak jsem zvědavá, co z toho bude:-) Díky Janě za inspiraci a konzultace:-).

úterý 21. února 2012

Pozitivní infekce

Látkové košíky se od Markéty šíří jak nákaza a je to dobrá nákaza, dnes jsme dva zkusila ušít a mám velkou radost. Pro mě je to trénink na práci s výstuží - mám v hlavě plány na kabelku....:-)

 Ať máte pořád něco dobrého na čtení přejeme.....

pondělí 20. února 2012

Puntíky a barvy


Nový přírůstek v naší hale - dělá mi hroznou radost, obveseluje naše ranní honění za časem. Muže jsem musela trochu přesvědčovat, ale stálo to za to. Obrázek od milé mi.ui jsme dostala k Vánocům od něj. Krásné a veselé dny!

neděle 19. února 2012

čtvrtek 16. února 2012

Vlnky

Nová deka pro našeho nejmenšího je hotová.
Chtěla jsem vyvolávat jaro, tak ji vozíme v kočárku, aby mraky a slunce viděly dobře ty barvy, ale zatím to nějak nepochopily. Ale mě ty barvy dělají dobře.Na dece je nejhorší ukončování - každou nitku na boku do jehly, třikrát zapošít, ušmiknout a tak dál, pořád dokola...jestli někdo našel nějaký lepší způsob, sem s ním:-)


Takovou deku ráda udělám na zakázku! napište..... Jednou určitě  najdu energii oběhnout všechny úřady a obnovím svůj obchůdek na Fleru, moc ráda bych tam měla právě takové věci:-)

středa 15. února 2012

Dnes....

Dnešní dopoledne ve znamení šití a vaření (a uspávání H, které se naštěstí nakonec podařilo).

Blíží se karneval a K chce jít za kouzelníka.

Vařila jsem oblíbenou krémovou polévku - dva brambory, mrkev a zbytky čehokoliv (dnes dva košťály z brokolice, které nikdo nejí  a je mi je líto vyhodit), uvařím, osolím, rozmixuju. Je to bašta, když je smetana, tak přímo luxusní, kousek Lučiny taky udělá dobře.-)


Bramborové placky jsou taky luxusní, přitom tak prosté! Pro M jsme udělala vykrajované a sklidila jsem patřičný úspěch.


Na bramborových plackách je nejlepší, že z nich snadno člověk vyrobí i zákusek:-)

Krásné zímní dny plné chutí:-)

neděle 12. února 2012

Víkend

Víkend ...zima...sníh a kopec s velkým K - alespoň pro mě.....čtvrtek 9. února 2012

Prázdniny

V Brně jsou jarní prázdniny, není ani tak důležité, že mrze až praští, ale to, že kluci jeli k babičce. Samozřejmě ti starší. S jejich odjezdy mám spojené tak smíšené pocity - ta radost a úleva a hned za nimi strach o ně, úzkost a pocit, že už je chci mít zase zpátky a pak zase tichá radost z přítomného tichého okamžitku a pak zase ta touha, abych už je měla pod křídli a tak pořád dokola.
Toho nejmladšího mám pod křídli pořád, ale hodně spí a když nespí a je protivný, přivážu si ho na záda (jó, kdyby to šlo udělat s tím nejstarším, když ten je protivný!) a on tiše přihlíží jak žehlím, vařím nebo poklízím.A pak je tu všechen ten čas na dodělávky, na které není s klukama energie, na čtení, na které není klid, na vaření toho, co by kluci nejedli, na poslouchání, u kterého nic neruší. Nikdy nepřestanu být přitahována moudrostí Václava Cílka - i on ve mě svými reálnými myšlenkami na budoucnost vyvolává strach a úzkost, co jednou budou ti moji hoši muset řešit a pak přijde tichá radost z přítomného okmžiku, hudby, příběhu, kontaktu.....Těším se na kluky.
 
Vždycky bude něco, z čeho budeme mít radost.
                                                              V. C.