středa 28. března 2012

Terapie kabelkou

Tentokrát to není "shopping" terapie - tedy nezamázla jsem si unavenou duši koupenou kabelkou, ale ušila jsme si ji sama a ještě jsem se při tom učila trpělivosti - aneb šití  rovná se párání - a toho bylo opravdu dost...ale výsledek je skvělý a jsem moooc spokojená:-)
Použila jsem džínsovinu koupenou v Karsu a podšívka je z krásné slevněné látky z Ardeka. Ta vsazená kapsa se zipem mi dala zabrat, ale zvítězila jsem - hlavně díky jednomu číslu výborného časopisu Marina:-).

Kabelku jsme šila hlavně kvůli nošení Hynka za zádech - je velká, hodně unese a má popruh, který se dá nosit šikmo přes rameno.Takže dnes v akci ..... a jsem z ní nadšená:-) Na fotce to nevypadá, ale netrpělivě vyhlížím autobus...

PS: Placka je od manžela k vánocům - konečně našla své místo. Je od mi.u.
 

úterý 27. března 2012

Nejen deka....

Dnes jsem dokončila deku pro Jéňu a jeho statečnou mámu.
Rozhodla jsem se, že budu víc fotit kluky. A hned jsme začali. Nejmladšího vyfotím snadno, ale prostřední se fotit nechce a nechce....


pátek 23. března 2012

Vlaječky

Pro kamarádku a jejího nejstaršího:-)
Štěpánkovi krásnou oslavu!!

středa 21. března 2012

Dnešní radost

Přišla dlouho obdivovaná a vytoužená příze Drops delight. pastva pro oči, celá jsem juchala...
První jarní den - první zmrzlina:-)
Podvečerní slunce v kuchyni.....

pondělí 19. března 2012

Dětský pokoj

Konečně jsem v Ikea pořídila další regálek Trofast na výtvarné potřeby, pokoj je zase o něco uklizenější a náš budoucí školák má konečně čistý stůl.


K si natiskal nápisy na šuplíčky - razítka od pí Zapletalové jsou báječná.
Mám radost.

sobota 17. března 2012

Jarní

Večer jsme začali....
a druhý den jsme dokončili.:-)
Zdravím Martinu P.:-)

čtvrtek 15. března 2012

Na růžové vlně

Růžová deka na přání pro Jéňu .Štrúdl jsem pekla podle Hanky Michopulu - oproti obyčejnému lístkovému štrúdlu jsou jablíčka v tomto vyšperkovaná strouhankou, opraženou na másle, cukru a skořici. Je to bašta veliká, do postního období se to vůbec nehodí....
Mějte růžové sny.....

úterý 6. března 2012

1.rok

Když jsme před rokem založila tento blog, byla to tak trochu náplast na uzavření obchůdku na Fleru. A vyklubala se z toho příjemná součást mého bytí na mateřské dovolené - virtuální okénko do mého světa a naopak pro mne - skrze blogy jiných, které jsem díky tomu objevila - okénko do světa druhých.
A to mi přijde nejúžasnější - tato virtuální výměna mě totiž (pokud si ohlídám čas na netu strávený;-)) neodvádí pryč z mého světa - ale naopak učí mě vidět krásu kolem sebe, více vnímat detaily a radosti a hlavně je to nekončný zdroj inspirace, jak tvořivé, tak pro čas s dětmi. Takže díky všem v liště na levé straně!


neděle 4. března 2012

Střípky...
Tento víkend jsme si hráli, kreslili, stříhali, byli jsme poprvé na "dopravku" a taky bahenní cestou na zahrádce, hodně jsme nosili a nosili, snídali jsme domácí brumíky a taky jsme to spolu s klukama nezvládali, křičeli, plakali a byli vzteklí......snažím se se přesvědčit, že je to tak normální víkend, když máme tři malé děti....ale v duši doufám, že bude zase líp.
Krásný týden!