pátek 31. ledna 2014

Eskimácký příběh


Někdy v listopadu jsme zatoužila vyzkoušet pořádně tlustou vlnu - Drops Eskimo se  k  tomuto experimentu přímo nabízelo a tak teď podávám zprávu, jak to celé dopadlo.

 Nejprve jsme si na Ravelry našla krásný nákrčník se sovičkami - Owl Cowl - jupí, super!Upletla jsem to během jednoho dne, ale výsledek nebyl takový, jak jsem očekávala. Nákrčník byl příliš velký na to, abych  ho nosila pod kabát (pravda, udělal jsme ho větší než jak je v návodu psáno), příliš malý na to, abych ho nosila na kabát, zanořena v něm až po nos, měla jsem neustále zamlžené brýle, no nic praktiš.... a navíc mi ještě 3,5 klubka zbylo. Nuže - po anglicku "frogged", čili zažabákovat, čili vypárat.

Varianta č. 2 - GAP tastic Cowl - ten už je perfektní, všechna vlna spotřebována....jednoduchý hráškový vzor, teplý jak rozehřátá kamínka. Dnešní ranní model alias eskimácký skřítek dělal naprosto profesionální pohyby, má nakoukáno.
 

čtvrtek 30. ledna 2014

Dnes vidím fialově


A teď jednotlivě, každý kousek je něčím speciální.

 Návleky od maminky, ta šňůrečka mě vždy dojme.

Byla jedna brož, dárek od milé kamarádky. Bohužel po dlouhém zvažování jsme usoudila, že opravdu nejsem broží typ. A pak mi to sepnulo a brož jsem dala na starou baretku, která zastíněna novějšími kousky, ležela v košíku na dně. No a teď bude patřit zase k těm hodně nošeným.
Jeden z pokusů o autoportrét, ostatních 150 jsem smazala:-)


 Když jsem objednávala dárek pro Vlněnou sestry, neodolala jsem a za peníze, které dostávám každý rok od babičky, jsme obdarovala i sebe. Ovšem jiný odstín - Mumbai. Už si na ni brousím zuby a tak jsem si ještě před rozmotáním to krásné přadeno musela vyfotit.

 Fialové malé potěšení jako dárek. Ashford Cowl z 1.5 klubíčka Drops Nepálu.

Tím končí moje fialové mámení a přeju všem krásné pololetní prázdniny:-)

Mimo

 

Tímto nákrčníkem trochu vybočuji z mého obvyklého růžovo-fialovo-tyrkysového ladění, tak uvidíme, co to se mnou udělá:-) 
Vzor je to krásný - September Circle - pletl se výborně, příze Jawoll Magic Dégradé ozkoušena a dostala "výborně". Pleteno na jehlicích 4,5 - "pro více krajkový vzhled", jak bylo v návodu.

Pro někoho se může zdát pletení krajkových vzorů zkouškou trpělivosti,
 já osobně bych zase nedala toto!


PS: Kdyby někoho zajímalo, jak dopadl krajkový bílý šítek z předchozího příspěvku, tak nijak. Udělala jsem ve vzoru chybu a pak jsem celý projekt vzdala. I to se stává!:-)

středa 22. ledna 2014

Yarn Along


Pletu šátek pro maminku k narozeninám - Feather and Fan Comfort shawl. Použila jsem jedno přadeno Drops Lace, dvě vlákna naráz, je to teda piplačka, neskutečná, už teď se těším až to bude za mnou:-).
Knížka již dočtena: Cheryl Strayed - Divočina.
Cheryl se vydala na pouť - 1770km pěšky - smířit se sama se sebou...
Na str. 286 píše: 
Trekovat po PCT (Pacific Crest Trail) znamenalo stále dokola jako šílenec plést  a párat jeden a tentýž svetr. Všechno co člověk získal, zase nevyhnutelně ztratil.....

neděle 19. ledna 2014

Dnes Dnes jsme se rozhodli vyrazit na přehradu. Pravda je, že se tak rozhodla asi tak půlka Brna, ale nějak nás to nerušilo. Bylo tam překvapivě krásně, voda i pláž čistá, chyběli jen racci....


Doma začalo nezdobivé mezidobí ...taky má něco do sebe.


Tak ať na Vás v tom novém týdnu vykoukne něco pěkného:-)

 

úterý 14. ledna 2014

Pro Janu 
Pokaždé když pletu pro někoho jiného, je to velká radost a potěšení a taky napětí, jak to dopadne a jestli se to povede. Z tohoto šátku pro Janu Grešákovou mám radost a věřím, že udělá radost i jí:-). Vybrala si vzor Springtime Bandit a antracitou přízi Drops Alpaca

Jani, ať slouží, hřeje a těší.

(Poznámka pro pletaře - jehlice 4,  spotřeba 2,7 klubek, prostřední část vzoru jsem opakovala 8krát; rozměr 140cm x 60 cm).
Děkuji synovci Peťovi, který nejen že mi hlídal děti, ale ještě mě před tím fotil:-)

pátek 10. ledna 2014

Always look on the bright side of the life...


 Pokvetou.....
 
  Sehnala jsem normální černé lodičky! Už jsem přestávala věřit. Dokonce jsem sehnala i šaty, které nejsou pouzdrové, už jsem taky nevěřila. Máme kamarády, kteří nám pohlídají děti, tomu jsem ale věřila....suma sumárum: můžem jít na ples.....


  Domácí kváskový s máslem a solí....nejlepší jídlo na celém světě....

  Svítilo slunce....


Přestože pletu v každé volné chvilce jak drak, nebolí mě ruce!
Svět je plný zázraků....


středa 8. ledna 2014

Yarn Along Kniha: W.P. Young: Chatrč. Čtu již podruhé, znova zasahuje, kniha o tragédii a lásce Boží.

Pletu: Springtime bandit pro Janu G. 

I read Shack by W.P.Young.
I knit Sprintime bandit for Jana G.


Stromeček letos necháváme až do Křtu Páně, i když počasí tu v Brně spíš zavání Velikonocemi...

pondělí 6. ledna 2014

Dokulata
Klíčící misky dostal k Vánocům muž. Nesdílím veškeré jeho nadšení pro zdravou stravu, nicméně klíčky chutnají nám oběma a dokonce i prostřednímu dítěti. A tak klíčíme, chroupáme a ještě k tomu hezky a stylově:-).
Baret je z jednoho klubka Drops Big Delight, vybrala si ho moje cvičitelka Pilates, milá Jindřiška. Škoda, že foťák nebere ty nádherné barvy tak jak má, i když u nás dnes svítí sluníčko!!!pátek 3. ledna 2014

Předvánoční pletky


#1 Šála pro milého synovce Lukáše#
Pleteno podle tohoto vzoru, nahozeno 200ok, pěkně horizontálně a dlouze. Krásný způsob jak se zbavit zbytků různých Drops Alpak, Delightů apod. Vyfoceno se stejnou šálou pletenou loni pro muže.


# 2 Mariposa  pro švagrovou Ivku#
Nákrčník jen tak ke krku, vzor Mariposa, inspirovaný kůrou stromů, ze dvou klubek Drops Nepal - úžasná vlna, hřejivá a jemná.


# 3 Malý čaroděj pro Kubíka #
Dloooho plánovaný svetr, neustále odkládaný jinými lákavými pletkami jsme konečně zrealizovala hnána motivací, aby Kuba nešel na půlnoční ve fleesce a taky abych nemusela nakonec ještě přikupovat vlnu, protože roste chlapec jak z vody. Pleteno podle již vyzkoušeného vzoru od Garnstudia z krásné a na dětský svetr naprosto ideální příze Sport od Vlnapu.


  #4 Jednoduše pro Vevku#
Jednoduše a prostě - krásný návod, krásná vlna.


A teď už je jen zvědavost, co nám uplete rok 2014....:-)