úterý 25. února 2014

Dnes

Nejen pletením živ je člověk....


...ale když je potřeba dárek pro miminko, sáhnu po něm spolehlivě....


úterý 18. února 2014

Speciální

Vždy když vybírám, co upletu z nějaké opravdu speciální a pro mě vzácné příze, prosedím u Ravelry tolik času, že bych za tu dobu upletla svetr:-). Tentokrát jsem za ten výběr ráda a s výsledkem moc spokojená. Bylo to poprvé, co jsme pletla z takto barvené příze a šikmo pletený vroubkový vzor jí myslím moc sluší. Aby byl šátek ještě větší a také abych dostála návodu, zkombinovala jsem ji s Drops Alpacou. Pleteno podle návodu Diving In.

Příze ještě jednou - Lanitium Ex Machina.

neděle 16. února 2014

Rikke x 3


Jelikož mám ráda barety a jiné hučky širšího tvaru, původně jsem si myslela, že mi Rikke hat slušet nebude. Když jsme si vyzkoušela Helčinu variantu, říkala jsme si, že tomu dám šanci a nakonec mám Rikke dvě a jednu už jsem pletla i pro kamarádku.
Je to báječně jednoduchý vzor, který pracuje s tím, jak velkou změnu dělá různá velikost jehlic. Okraj čepice se plete menšími jehlicemi, než je obyčejně u dané vlny zvykem a zbytek zase o trochu většími. No a jinak obyčejný avšak vždy kouzelný vroubkový vzor (do kruhu pletený 1 řada hladce, 1 řada obrace). Nahozneo ve všech třech případech 96 ok.
Rikke zdar!


pátek 14. února 2014

čtvrtek 13. února 2014

Včera večer a dnes ráno


Bohužel musím říct, že pomoc všech tří chlapců v kuchyni mi nevyvolává jen pozitivní pocity:-) Mají extrémně dobrý sluch na ten správný šuplík s mixérem a hned jsou všichni tu, tři židle zablokují celou linku a šest ruk se pere o to, kdo bude míchat a pak o to, co budou olizovat. Někdy se mi daří zachovat klid, myslím, že to bude čím dál lepší. Bábovka se povedla:-).

středa 12. února 2014

Yarn Along


 
Stále pletu Diving In, krása.
Čtu knihu Skryté věci od Richarda Rohra
Jeho knihy mě nepřestávají obohacovat a každé slovo zasahuje někde uvnitř. 

Zdá se, že se Bůh neobává chyb.

úterý 11. února 2014

Julie


V neděli večer jsem si pustila tento krásný film a dostala jsme neodolatelnou chuť na maso, které jinak vařím zřídka. Dnes jsme si pochutnali, i když Julia Child by si o tomhle jídle myslela své.

Film je moc pěkný, oddechovka a moc fajnová. 
Julia Child byla autorkou kuchařek, která naučila Američanky vařit francouzskou kuchyni.
Meryl Streep ji hraje naprosto skvěle, což si snadno ověříte, když si najdete některý z dílů její televizní show "French chef" a srovnáte ji s tím, jak mluví ve filmu.

Na Pinterestu je toho k Julii Child opravdu hodně:-)

http://media-cache-ak0.pinimg.com/236x/d8/b8/61/d8b861c0362bc00419723d667e9b6241.jpg 

A party without a cake...is just a meeting! - Julia Child:: Words to Live By:: Quotes - P.S:You can lose weight fast using these natural drops from-> XRasp.com 
I want this to hang in my kitchen! I know they both are bad for you in excessive quantities but it's too funny to not hang this somewhere!

"Find something you're passionate about..." - Julia Child #quoteJulia Child. Vintage Awesome!!!  #photography, #women, #history 
Julia Child...inspirativní žena.......
Dobrou chuť!

pondělí 10. února 2014

KarnevalNa včerejší karneval ve složení Ninja, faraón a pes.
Plus jedna matka, trochu unavená, ale nicméně šťastná 
z relativně samostatných a spokojených dětí:-).

středa 5. února 2014

Yarn Along

Po delší době se mi podařilo půjčit si v okolí několik zajímavých knížek 
a tak se mohu připojit k Ginny.

 Pletu šátek, který se jmenuje Diving in. Ponořit se....myslím, že kniha se k tomu moc hodí....

Včera jsem ji doslova zhltla - knihu Ebena Alexandra - Jaký je život po životě (v ang. originále mnohem výstižněji Proof of Heaven)

Víra je pro mě součástí života a přesto je čtení svědectví člověka, který nejen že veřil, 
ale i viděl, dech beroucí.

Aniž by použila slov, dívka na mě promluvila...její sdělení mělo tři části a kdybych je měl přeložit do pozemského jazyka, řekl bych, že by zněly asi takto:

Jsi milován a opatrován, vřele a navěky
Nemáš se čeho obávat.
Není nic, co bys mohl pokazit.