čtvrtek 27. března 2014

DnesPřestože v tom, že jsme zavření doma, neshledávám žádné výhody, něco malého by se našlo. Už nebylo zbytí a musela jsm dodělat nějaké dodělávky, které tu mám týdny. Odstřižky látek se přerodily v malé kapsičky(to už včera). Nový věnec koupený už asi v únoru se konečně dočkal ozdoby a už visí v naší tmavé panelákové chodbě. Zrecyklovala jsem starý jarní řetěz, ptáčci ještě čekají na nějaké nové využití. Semínka slunečnic konečně v hlíně, Kuba přidal svoje včerejší pokusy. 
Odpoledne jsem naznala, že v zájmu zachování duševního zdraví je potřeba prohlásit, že už jsme zdraví fyzicky a vyrazit alespoň před dům. Kluci se kupodivu zabavili hodně sami a já mohla obdivovat jarní zázraky, jako ty fialky v betonu u sklepních oken mě dostaly. 

středa 26. března 2014

DnesJe už jaksi nepsaným pravidlem, že jakmile nás táta na pár dní opustí, chlapci dostanou virózu a jsme všichni zavření doma. Nevím, čím jsem si to zasloužila, pane Murphy. 
*
Zatímco dva nejmladší sourozenci pilně trénují na všech domácích "trampolínách" synchronizované skákání, nejstarší syn se jal nakličovat všechna semena, co doma našel. Na fotce je teprve začátek, počet nádobek se semínky během dne narostl na dvouciferné číslo....ach.
*
Konečně jsem se dostala k pletení dlouho vytoužené vesty Gullfoss od Stephena Westa, zatím to vypadá krásně.
*
Když chlapcům spadnou čelisti při Vinnetuovi, mám dobrý pocit, že svět je v pořádku.....
*
Uvidíme co se stane zítra.....
pondělí 24. března 2014

Saroyan

Saroyan už jsem jednou pletla. Tehdy to nebyl úspěšný pokus, ale vzor se někde zaryl a volal po pokusu druhém. A ten se teď povedl. Zvolila jsme letní přízi Denim Cotton - stoprocentní bavlna, krásná záležitost - příze je to pevná, tužší a právě to drží krásně tvar, což je u tohoto vzoru důležité. Ze tří klubíček je velikost akorát. Oproti návodu jsem přidávala i ubírala v každé lícové řadě. Teď ještě to jaro zpátky!!:-) Tak aspoň doma na skříňce.


  Krásný rozverný týden!

Ten rozvera na snímku lehl s virózou, takže veselou náladu potřebujeme jako sůl.

čtvrtek 20. března 2014

Dnes

 

Jaro přišlo a už zase věším prádlo na balkon, úžasný pocit, po těch měsících, kdy máme ložnici zavalenou sušáky, že se tam nedá pohnout. Přišlo na mě šití, hrosná chuť, nové látky, jen najít čas a příležitost...zatím jsem ušila nové řetězy a Kuba se tím tak nachl, že si vyrobil svůj vlastní.....slunce všude.

sobota 15. března 2014

MalukaVždy, když Vlněným sestrám přijde nová příze, mám neodolatelnou chuť ji hned vyzkoušet. Takto jsem zkoušela Greinu (2 klubka) a dopadla výborně - přírodní šmak to má, sem tam tuze lněné vlákno, chloupek, ale jinak velmi jemná a krásná záležitost.
Vzor je Maluka, pletla se celkem fajnově, ale k srdci mi nepřirostla a šátek snad pošlu dál někomu, komu se bude líbit. Pro případné pletaře, kteří se do vzoru pustí, upozorňuji na 
velmi nápomocné video.
Krásnou neděli všem.

pátek 14. března 2014

Moje místo

Můj pracovní koutek se zase o něco vylepšil, něco přibylo, úložný prostor se vytáhl do výšky
a něco se přestěhovalo jinam. Jsem nadšená.

středa 12. března 2014

Haruni


Příběh mého nového šátku začal v malé galanterii na Josefstrasse ve Vídni, kde jsem se zamilovala do Manos del Urugay a jejich nádherné příze Fino.
Koupit si přízi od této firmy pro mě bylo vlekým potěšením - jedná se totiž o neziskovou organizaci, která dává práci urugayským ženám a celé jejich počínání mi přijde velmi smysluplné.  Prostě láska na první pohled.
Příze Fino se skládá ze 70% z merina a 30% hedvábí a je to znát - výsledek je jak pavučinka. 

Vymyslet, co si z takovéto speciální a luxusní příze upletu, se mi jistou dobu jevilo jako nemožné. Ale jednou jsem to rozseknout musela a volba padla na jeden z nejoblíbenějších projektů na Ravelry - Haruni. Plést ho bylo velké potěšení. A nosit ho bude potěšení ještě větší. Vzpomenu si přitom na ty ženy na druhé straně planety, které tuto nádhernou přízi spřádaly a barvily, na papeže Františka, kterému daly Manos del Urugay deku a ovinutá touhle nádherou budu čelit životu mnohem snáz. Fino.


neděle 9. března 2014

I cesta může být cíl..... Cesta k Ríšově studánce.
Fotky dále jsou od kluků, svět viděný jinýma očima ....líbí se mi.