úterý 29. dubna 2014

Cyklámenově/růžově/fialkově?


Ke své lásce k cyklámenové barvě se ráda přiznávám, v poslední době jsem jí přímo obklopená a začínám se těšit, kdy se to zase překlopí do tyrkysovo- petrolejové. Byla doba, kdy jsem měla pocit, že bych měla mít ráda víc barev, ale už mě to netrápí:-)

Ovšem ne všechno růžové, co upletu, musí zůstat v mém šuplíku. 
Kdyby někdo chtěl tento lehoučký nákrčník z Jawollu , napište
....

neděle 27. dubna 2014

Dárek


Tento Metalouse už je upletený dávno, předaný manželovi mé kamarádky Káti, který si ho objednal. A protože teď už předaný snad i Kátě, která mi sem občas nakukuje, zveřejňuji pro inspiraci.
Příze: Crazy Zauberball Frische Fische a Drops Alpaca.

středa 23. dubna 2014

Velikonoční šití

Iva řekla Vlaďce, že mám šicí stroj a takhle to dopadlo:-) 
kapsičky z milovaného Echina a pastelkovníky....


No a pak ještě tahle koženka - vůbec netuším, proč jsem ji loni koupila, je strašně tuhá a neforemná....ale nakonec je z ní kabelka, barevná, echinová na léto. Jednoduchý tvar jsem okoukla u Nicenky a prošití poutek u Jany G. Mám z ní radost:-)
Velikonoční šití pro Vlněné sestry zde.

úterý 22. dubna 2014

Vesta od Westa aneb Gullfoss (+6)


 Vesta od Stephena Westa mě přitahovala od prvních návštěv Ravelry,
krásný název - vodopád na Islandu; zajímavý střih....
který jsem ve výsledku přizpůsobila svojí postavě;-)
Příze: Merino od Vlnapu
Návod zde.


Dnes předposlední oslava - 6 let.....nemůžu uvěřit.

neděle 20. dubna 2014

Velikonoce 2014


Možná přijdou i chvíle, kdy nám naše "věřím" bude připadat tak slabé, že je sotva přeneseme přes rty. Ale důvěřujme: K poselství této noci patří i naděje, že žádný kámen - včetně kamene hrobu a smrti - není tak těžký, aby jednoho rána nemohl být odvalen. 

Tomáš Halík

středa 16. dubna 2014

Cestou ...yarn along

V poslední době čtu jen chvíli před spaním (kromě pondělního rituálního čtení Respektu u snídaně).
Teď např. Anthony de Mella - nově koupený - úplně bez přemýšlení, myslím, že všechny jeho knihy stojí za to mít doma.
Pletu si vestičku. Po dlouhé době se vydávám mimo cestu a jedu podle vlastní fantazie, žádný návod ani ukazatel, jen zkušenost a krejčovský metr....
Večerní projížďka s cílem....

pondělí 14. dubna 2014

Stashbuster
Mezi zahraničními pletaři častý pojem - stashbuster - tak nějak intuitivně jsem cítila, co to znamená - ale překladač mě pobavil - jedním z významů slova bust je udělat razii:-). Takže pokud je stash zásoba našich vln, tak udělat v nich občas razii je velmi osvobozující:-).


Tento stashbusterový Citron upletený pro kamarádku Petru mně pomohl udělat průvan v mém šuplíku s vlnami. Zmizelo jedno klubko Drops Alpacy a další 4 odstíny téže vlny v malém množství. Růžová zářivá je z Jawollu Magic, který mi zbyl z Daybreaku. Plus malý zbyteček Drops Delightu. Úplná okraj je ždibeček růžového Jawollu.
Jsem přesvědčená, že každý zbytek příze má svoji hodnotu a tak je poctivě syslím a jednou za čas z nich něco vznikne....spokojenost ♥
Návod zde v angličtině, zde v češtině.

 ...nová majitelka šátku...:-)

neděle 6. dubna 2014

pro M.B.

Tento příspěvek chci věnovat Markétě Baletkové, velmi mě zasáhlo, co se stalo na jejím blogu.
A také všem ostatním blogerkám, které se nebojí na svých blozích mluvit i o tom, co se jim nedaří, i když tím nesou kůži na trh.

sobota 5. dubna 2014

Dnes 8 + 6

Pokračování na zahradě dnes....první oheň, začalo "léto".

Dárky bavily do tmy.....pátek 4. dubna 2014

8

Duben u nás tradičně ve znamení oslav. Začali jsme letos premiérově s kamarády.

Na fotografii pravo je námořnická kajuta - přání k narozeninám, pro našeho nejstaršího - tolik si přeje svůj pokoj a tak tohle je taková náhražka. Ale když to uviděl, řekl jen "Hustý......", tak to mě hřeje.


Piškotový dort letos ve tvaru lego kostky. Nepodařilo se mi výborný marcipán z cukrárny ve Velké Bíteši (díky za tip, Petro:-)) obarvit a tak hoši trochu váhali, co by to mělo asi být....:-) Osm let je dlouhá doba, která utekla jak vánek, jak voda...nechce se mi tomu věřit. Ale je to tak.