neděle 23. listopadu 2014

Exploration stationDůvodem pro moji účast na letošním Mystery KALu Stephena Westa nebylo to, že bych měla málo šátků nebo to, že bych neměla co plést. Důvody byly čistě emocionální - mít něco jen tak pro sebe a svoje potěšení, něco u čeho se zrelaxuju, přijdu na jiné myšlenky a tak trochu budu "ve světě"součástí něčeho velkého... a všechno toto se mi splnilo plus navrch k tomu mám tedy luxusní ohromný šátek. S tím jsem moc nepočítala, protože popravdě řečeno poslední rok se mi Stephnovi projekty zdají poměrně hodně bláznivé...nicméně jsem věděla, že když si vyberu dobré barvy a dobrou vlnu, šátek si kolem krku vždycky umotám. Ale tuhle nádheru budu nosit hrdě i přes ramena!

Technicky vzato - pleteno z přízí Jawoll (3 odstíny) a Alpaca (1 odstín), jehlice 4. Co se týká obtížnosti, rozhodně bych tento šátek neoznačila za pletení pro začátečníky, i když se převážně plete hladce (Stephen je milovníkem vroubkového vzoru) - jsou tam ale i pasáže pletené "brioche" a ty my daly zabrat nejvíc. Snímaná oka jsou těžká jen na počítání, zkrácené řady také. No a nejkrásnější je dutinkový okraj šátku - to je pro mě naprosto úžasná tečka za celou tou nádherou.

Závěr je - krásný zážitek z celého měsíce a krásný výsledek....těším se zase za rok!

17 komentářů:

 1. To jako hotovo? Uz !!! Nema chybu ani jednu. Bajecny satek na sede dny.

  OdpovědětVymazat
 2. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa......ch.
  pecka ♥

  OdpovědětVymazat
 3. To to nakonec vzalo rychlý spád! Ta radost, spokojenost, hrdost je vidět i z fotek. Šátek je nádherný. Vybíráte si vždy barvy, které mám ráda. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Držela jsem tempo se skupinou - je to přece jen motivace;-)

   Vymazat
 4. Podepisuji se pod Zuzu. Neuvěřitelná, rychlost, moje barvy. navíc ještě krásný vzor, hlavně ten kraj se mi líbí. Díky za fotky na modelce.

  OdpovědětVymazat
 5. no panííííííííí ... ten vám sluší ;-)

  Kateřino, Kateřino ... je nádherný ...

  OdpovědětVymazat
 6. Katko tak ten je parádní! A na to, že jsi před chvilkou ukazovala začátek tak nechápu, kde se tak rychle vzal ten konec :)

  OdpovědětVymazat
 7. Katko, ten šátek je naprosto úžasnej!!!

  OdpovědětVymazat
 8. mně osobně se šátek moc nelíbí, ale oslnil mně dutinkový okraj a teď mi vyrazil dech ten konec, to je nádhera!!!
  PS: brioche jsem naprosto mimo mísu (šátek) zdolala před pár týdny

  OdpovědětVymazat
 9. Díky všem za milé komentáře, Stephen je prostě umělec a umí to dobře vymyslet:-) Co se týká času pletení, tak je pravda, že jsem tomu dávala hodně přednost, ostatní projekty šly stranou. Ale domácnost funguje a děti prospívají:-)

  OdpovědětVymazat
 10. Ten je! ... a ladí vám doma i s obrazem :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, to je prostě vidět, jaké mám oblíbené barvy:-)

   Vymazat
 11. A teď s ním honem mezi lidi. (Tu rychlost pletení nechápu, ani když je motivovaná společným pletením celé skupiny.)

  OdpovědětVymazat
 12. Šátek je nádherný, decentní a přitom "mrkavý". Petra

  OdpovědětVymazat
 13. Pro mě velké překvapení.
  Poprvé se mi moc líbily barvy klubíček. Podruhé se mi rozpracovaný šátek příliš "nezdál". A nakonec jen konstatuji, že je perfektní. Zajímavé, budu o tom chvíli přemýšlet. :))))
  A teda sluší ohromně.

  OdpovědětVymazat
 14. Ten "krajkový" konec šátku je úžasný...musím souhlasit s Luckou - rozpracovaný mi přišel "divný" ale výsledek je super :-)
  Jarka

  OdpovědětVymazat