čtvrtek 3. září 2015

Konec i začátek....


Necelých deset let doma s dětmi je pryč a jako asi každá máma v mé situaci jsem dlouho řešila, jak se sebou naložit dál - vrátit se k původní profesi, nebo pokračovat v tom, co začalo v posledních dvou letech? Nakonec vyhrálo srdce :-) a tak jdu naplno na nejistou cestu podnikání, kde nic není nalinkované...na cestu, která je ale už trochu prošlapaná, plná radostí, chuti a nápadů - a hlavně nejdu po ní sama:-) Co víc si přát... Tak mi držte palce!

 :
Pinterest


 Tak jako já mám před sebou cestu, která je z části neznámá, mám tu pro Vás tak trochu rozmazaný dárek, co to je můžete tušit z toho, co víte o mě a mém blogu. A máte-li zájem to zjistit, napište komentář - slosování bude za týden v pátek:-)


Mnoho se mění, ale mnoho také zůstává stejné...dny plynou jeden za druhým a v kontextu měnícího se světa kolem nás a množství obrazů utrpení, kterým je každý z nás denně konfrontován, musí člověk hledat naději v maličkostech s modlitbou na rtech za ty, kteří utrpení prožívají...
70 komentářů:

 1. Držím pěsti, podnikat - můj sen :) Sice jsem tenhle blog objevila nedávno, ale ráda sem chodím nakukovat! Ať se daří v nové životní etapě! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, podnikání nikdy můj sen nebyl, ale nějak se to seběhlo a jsme v něm až po uši:) Děkuji za návštěvu:-)

   Vymazat
 2. držím pěsti na staronové cestě podnikání. Také jsem se teď dostala do rozhodování o své další budoucnosti a není to lehké, takže přeji ať se daří co nejlépe a ať svého rozhodnutí nelituješ :)

  OdpovědětVymazat
 3. Katko, přeji Vám hodně štěstí, radosti a ať se Vám daří v podnikání i v soukromí!

  OdpovědětVymazat
 4. Katko, vždy musí něco skončit, ab něco nového mohlo začít. Tak i vy ted začínáte novou etapu, protože ta předchozí již skončila. Věřím a přeji Vám, aby ta nová etapa byla stejně tak krásná a plodná jak ta předchozí a aby jste nikdy nelitovala svého rozhodnutí. Přeji Vám hodně štěstí do dalších dnů a plnou náruř dalších nápadů....... Dana

  OdpovědětVymazat
 5. Katko, přeji hodně úspěchů. Také jsem před skoro rokem řešila co dál. Měla jsem se vrátit zpět do práce, ale nevrátila - šéf se rozhodl jinak. Tak jsem řešila co dál. Nakonec jsem našla novou práci a nové kolegy a hlavně fajn šéfa. Během těch nucených měsíců doma jsem přemýšlela, zda hledat nové místo nebo začít podnikat. Nakonec vyhrálo místo. Na podnikání zatím nemám odvahu - během uvažování jsem mluvila s majitelkou malého obchůdku z vlnou, která zrovna končila nebo spíš byla nucena svůj obchůdek zavřít. I když byla na dobrém místě, tak zkrátka nevydělávala. Snad časem, někdy najdu odvahu a začnu podnikat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za sdílení, i když není povzbudivé:-) každý máme nějakou cestu a i Vám řpeju ať najdete tu svou:-)) I v zaměstnání může být člověk šťastný:-)

   Vymazat
 6. Tak to si držím palce a tobě, Kači, fandím!

  OdpovědětVymazat
 7. Vždy ma poteší, keď stretnem človeka, ktorý dáva do svojej práce srdce. Prajem veľa síl, odvahy a radosti. Barbora (barborka.zavarska@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 8. :-) držím palečky na nové cestě...ať Ti vydrží elán a nadšení z nové práce, které z Tebe ráno úplně čišelo...Jarka :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jarko, dík za podporu, uvidíme čeho všeho ještě budeš svědkem:-)))

   Vymazat
 9. Milá Katko, moc gratuluju k rozhodnutí, které jistě chtělo dost odvahy a odhodlání. kéž by i mě se to jednou povedlo, ale jsem už též na cestě. moc moc přeju, at se daří! Jana

  OdpovědětVymazat
 10. Přeji Vám, aby nadále fungovalo to co už nějakou dobu funguje :-), aby jste mohla dělat to co vás baví a né jen to co vás uživí. Ideální varianta - práce a koníček jedno jest :-) Andrea
  TopkaA@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, to by bylo ideální, uvidíme jak se to povede - věříme a doufáme:-)

   Vymazat
 11. Není to sice moc vidět, ale je to krásné. :-)
  A zajímalo by mě, co je vlastně tvá původní profese, Katko?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzko, je to zcela obyčejné, jen vyfocené dobrým foťákem:-) Profesí jsem psycholog/sociolog:-)

   Vymazat
 12. Dear Katerina,
  I am keeping my fingers crossed for you and your wollen sister. It was so much fun meeting you in Cologne and I hope we might meet again on day. In the meantime keep doing faithfully what brings so much joy not only to you but to so many other people you are in (wollen :o) contact with...
  Warm regards
  Ulla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dear Ulla, thank you so much for yout warm words - we also treasure our memories from Cologne and tehy help us to overcome difficult times. I hope we will meet again! I know it! Thank you for your support. With warm wishes! K

   Vymazat
 13. ... wOOllen sister... I meant, but the German words "wollen" or "wollig" would work as well, don`t you think? :o)
  Your very tired German fan (U.)

  OdpovědětVymazat
 14. Budu držet palce. Tohle prostě musí vyjít. Vlněné sestry jsou jako hrdinky z pohádek...máte sny a odvahu je plnit, to je prostě úžasné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-) no děkujeme, to nás nikdy nenapadlo. Prince a děti už máme, tak teď nezbývá než makat:-) a to nás baví:-)

   Vymazat
 15. Katko, hodně štěstí! :) Krásné dny! J.

  OdpovědětVymazat
 16. Obdivuji, fandím a držím palce, ať se daří M.

  OdpovědětVymazat
 17. Také držím palce a přeji, ať svého rozhodnutí nikdy nelitujete. Pěkné dny, HanaL.

  OdpovědětVymazat
 18. Budu držet palce... Zrovna se nacházím na stejné křižovatce. Jen jsem se rozhodla hledat práci. Snad se mi to taky povede.
  I.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak moc držím palce, ať se povede najít a a´t baví...

   Vymazat
 19. Držím palce, Katko! Jsem v podobné situaci, jen mám ještě rok na přemýšlení.
  A díky za napínavou soutěž :-)
  Katka

  OdpovědětVymazat
 20. To je krásný! Moc fandím a držím palce!!
  Vlněný sestry jsou mi sympatický od začátku:).

  OdpovědětVymazat
 21. Držím pěsti na staronovou cestu!!! Gabra

  OdpovědětVymazat
 22. (Mimo soutěž, ale...)

  ...musím to tu napsat, protože jsme to dneska řešili v práci půlku dne. Super poznámka o modlidbě za ty, kteří to utrpení musejí prožívat. Zaznělo tam pár hlasů plných nepochopení a ačkoliv chápu, že nic není čb, stačí odstoupit, aby člověk prostě aspoň nemohl soudit. Fakt je tak těžké uvědomit si, že to psycho hledání klidu a domova můžeme jednou prožívat i my a budeme tolik vděčni za každou pomoc? Dík za to, jsem z té pracovní diskuse fakt vyfluslá a přesně toto Tvé jsem si potřebovala přečíst.
  Tobě přeju odvahu/sílu/přízeň/kšefty, ať jste s Helou šťastné a všichni kolem taky, kamaráde. Už jenom fakt, že si můžem volit zdroj obživy je dost terno. Opatruj se. Užívej. J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, děkuji moc za to co píšeš. Je to přesně tak jak píšeš - nic není černobílé - nedá se určit kdo má vinu a kdo ne, ty lidi jsou prostě v zoufalé situaci.... hledám sama konkrétní způsoby jak pomoct...
   No a dík za přání pro VS - ty kšefty potřebujeme nejvíc, odvahu a nadšení máme, ale toho se člověk nenají:-)) Pa a měj se!!

   Vymazat
 23. Katko, myslím, že je to dobré rozhodnutí, asi by Tě později mrzelo, žes to nezkusila. Když máš doma zázemí a podporu, půjde to. (I když Tvá původní profese mi připadá taky moc fajn.)
  Však vás s Helenou budeme sledovat a rádi/y u vás utrácet :-). L.

  OdpovědětVymazat
 24. Moc super rozhodnutí, já bych chtěla zkusit plést a vždycky okukuji ráda Vlněné sestra, tak je možné, že do toho pletení praštím a budu vědět kam jít nakoupit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak směle do toho, brzy budou videa takže to bude vše zase o krůček jednodušší:-)

   Vymazat
 25. Katy, já věřím, že Ty co nevidět propojíš původní profesi s pletením.. a to bude teprve vzrůšo! :-) Držím palce! K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-) Káťo, tak to dík, to jsi mě zatím rozesmála:-) ale uvidíme co bude:-)

   Vymazat
 26. Obdivuju Vaši odvahu a přeju hodně štěstí. :o)
  Fajnový den, J.

  OdpovědětVymazat
 27. Kateřino, ať se Vám , totiž vám oběma, daří! A těším se na shledanou :-)

  OdpovědětVymazat
 28. Milá Katko, byla jsem zvědavá, co dál s Tebou bude :) Obdivuju odvahu udělat krok do neznáma...já sama jsem ho (zatím) nenašla, i když teď hodně váhám. Dělat to, co člověka baví, co může dělat s láskou a co je smysluplné...co víc si přát?
  Přeju vše dobré!
  Jitka (j.vilemova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Jitko, děkuji:-) Když člověk nejde sám, je to mnohem snažší - mám to štěstí:-)

   Vymazat
 29. ....tak vykroč tou správnou nohou a na nové cestě přeji hodně dobře zvládnutých "kilometrů":-) Zuzana

  OdpovědětVymazat
 30. Gratuluju k rozhodnutí jít za srdcem. Jak jsem psala do komentáře na VSblogu, jsi Katko inspiraci, Hela také. Ať se daří! Marie V.

  OdpovědětVymazat
 31. Katko, držím palce a na další cestu životem přeju hodně štěstí, spoustu stejně nadšených lidiček jako ty a věřím, že se třeba jednou setáme osobně.
  Bohunka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky věřím, svět je malý a setkání "off line" jsou báječná!

   Vymazat
 32. Katko, palce držím, bedlivě sleduju a moc přeju! Simona

  OdpovědětVymazat